Diskutujte k tématu Vyhodnocování situace ohroženého dítěte a jeho rodiny

Vyhodnocování situace ohroženého dítěte a jeho rodiny

Metodika Rozhodujeme V Zájmu Dítěte

Mgr. Ria Černá a Mgr. Jana Kocourková

V rámci konceptu „Rozhodujeme v zájmu dítěte“ byla zpracována komplexní metodika vyhodnocování situace rodiny a rodičovských kompetencí. Metodika obsahuje tři části: A – vyhodnocování situace dítěte, B – vyhodnocování rodiny a rodičovských kompetencí, včetně podpůrného nástroje a část C – individuální plán ochrany dítěte. Velkým plusem představované metodiky je reflexe novely zákona o sociálně-právní ochraně a související vyhlášky č. 401/2012 Sb.

„Nápad vytvořit nástroj na vyhodnocení situace rodiny a rodičovských kompetencí vznikl v polovině roku 2011 při diskuzích o naší práci s dětmi a rodinami v náročné životní situaci – zdálo se nám, že míra subjektivity při rozhodování o dalším osudu dítěte je příliš vysoká,“ píšou autorky Mgr. Jana Kocourková a Mgr. Ria Černá.

Metodiky RVZD

Autorky rovněž pořádají vzdělávací semináře k této problematice. Seminář k nástroji RVZD absolvovali zástupci již několika desítek organizací či orgánů sociálně-právní ochrany dětí. Zmínit lze například zástupce o.s. Střep, Kotec, Salinger, Triada nebo orgánu sociálně-právní ochrany dětí na Praze 12, 2, v Klatovech, v Novém Bydžově, Nové Pace nebo Dobrušce.

Zdroj: www.rvzd.cz

 

Zaslat odkaz na článek

code
obrázek je nečitelný

zavřít X

Copyright © 2011 Vhled. o.s. Všechna práva vyhrazena. Jakékoli převzetí obsahu tohoto webu je možné jen se souhlasem jeho provozovatele.